Koronavírus

Utolsó módosítás: 2020. szeptember 30.

Ezúton szeretném felhívni ismételten a figyelmét

Tisztelt Hallgató!

Ezúton szeretném felhívni ismételten a figyelmét a 11/2020. (IX-1.)sz. rektori-kancellári utasításban foglaltakra:
TILOS az intézmény területére, épületeibe belépnie és ott tartózkodnia annak a hallgatónak/dolgozónak, akinek az új típusú koronavírus fertőzésre jellemző tünetei vannak, vagy a megelőző három napban tapasztalt magán ilyen tüneteket:• száraz köhögés,

• száraz köhögés,
• nehézlégzés, légszomj,
• 37,5 foknál magasabb hőemelkedés, láz
• hidegrázás,
• izomfájdalom,
• torokfájás,
• újonnan kialakult ízérzés- vagy szaglászavar.

Amennyiben a fenti tünetek valamelyikét észleli magán, haladéktalanul hívja fel háziorvosát, és kövesse utasításait.

Amennyiben Önnek koronavírussal kapcsolatos megbetegsége van (tünetmentesség esetén is) vagy a vírus miatt önkéntes karanténba vonult kontaktszemélyként, kérem, jelezze azt egyetemünkön a jarvany@uni-eszterhazy.hu e-mail címen Oszlánczi Krisztinának, az EKE Járványügyi Munkabizottság elnökének az ITT letölthető nyilatkozaton. A tanórákról való COVID-19 vírus miatti hiányzását az oktatónál ezzel a nyilatkozattal vagy házi orvosi igazolással igazolhatja.

Kollégisták tünetek esetén azonnal értesítsék az illetékes kollégiumi bizottsági képviselőt is!

Ha nem indul hatósági intézkedés, akkor a tünetek kezdetétől számított 10 nap elteltével lehet közösségbe menni, amennyiben már minimum 3 napig tünetmentes vagy a háziorvos engedélyével.

A kontaktok esetében az utolsó szoros kontaktálástól számított 10 napot kell figyelembe venni, ennyit akkor is töltsön karanténban a kontakt a környezete védelmében, ha tünetmentes.

Magas kockázatú kontaktszemélynek minősül, aki• szoros kapcsolatban van fertőzöttel (például aki egy háztartásban él a fertőzöttel),

• közvetlen fizikai kapcsolatba került vele (például kezet fogtak),
• érintkezett a fertőzött váladékával (például, mert a beteg ráköhögött),
• a fertőzöttel két méteren belüli távolságban és 15 percnél hosszabb időt töltött együtt zárt légtérben.

Köszönjük az együttműködést! Az Önök, közvetlen környezetük és az egyetem közössége érdekében tanúsított felelősségteljes magatartást!